Environmental programs in legal firm

03.06.2016

This material is available only in Russian language

У 2013 році у київському офісі адвокатської контори «Коннов і Созановський» стартував проект «Зелений офіс», суть якого полягає в раціональному використанні природних ресурсів у повсякденній роботі. Окрім економії електроенергії та води, ефективного використання паперу та офісного обладнання, працівники АК збирають використані батарейки, папір та лампочки для утилізації. Для організації цього процесу, в кожному кабінеті стоїть спеціальна коробка для паперу, що може бути перероблений. Крім того, в спеціально відведеному місці стоять коробки для лампочок та батарейок.

Перші результати проекту стали помітні 9 квітня 2013 року, коли вперше на утилізацію було передано 1074 кг макулатури. Віддаючи на переробку використаний папір, ми рятуємо від вирубки зелені насадження: 50 кг макулатури зберігають життя 1 дорослому дереву. Таким чином, вперше здавши макулатуру, спільними зусиллями працівники Коннов і Созановський врятували від вирубки 21 доросле дерево.

Програма стала діяти на постійній основі. Зароблені гроші за здачу макулатури працівники АК планували витрачати на посадку дерев та інші екологічні ініціативи. Так, вже 20 квітня 2013 року, у День довкілля, працівники АК «Коннов і Созановський» посадили 11 саджанців лип. По узгодженню з КП з утримання зелених насаджень у Солом'янському районі міста Києва, місцем посадки дерев було обрано столичний парк ім. Островського. 20 квітня в парку зібралися юристи та адміністративний персонал, колеги взяли з собою дітей та других половинок. Тому захід видався не лише корисним, але й досить веселим та командоутворюючим.

Влітку 2013 року зібрані працівниками АК «Коннов і Созановський» батарейки вперше були передані до пункту прийому. 84 елементи живлення здані в пункт за адресою: м. Київ, вул. Кіквідзе, 26. Цей пункт організований учасниками громадського руху з утилізації батарейок.

Цікавий факт про пальчикову батарейку – підраховано, що безповідально викинута у сміття, вона може забруднити важкими металами біля 20 квадратних метрів землі (або біля 400 літрів води). В лісовій зоні 20 квадратних метрів землі – це територія проживання двох дерев, двох кротів, одного їжака та декількох тисяч дощових черв’яків. В батарейках міститься багато різних металів— ртуть, нікель, кадмій, свинець, літій, марганець та цинк, які мають якість накопичуватися в усіх живих організмах, а том числі і в організмі людині, наносячи суттєву шкоду здоров’ю.

Згодом працівники АК «Коннов і Созановський» здали на утилізацію енергозберігаючі лампи. Наш «внесок» прийняла оперативно-рятувальна служба Києва за адресою: вул. Жилянська, 26а. До речі, ця ж служба приймає й використані батарейки. За словами керівника служби Діденка Володимира Івановича, уже понад пів-тонни відправлені на переробку на львівський завод «Аргентум». 

Усі ми намагаємося економити, купуючи енергозберігаючі елементи, однак багато не усвідомлюють, яку шкоду ми наносимо довкіллю і власному здоров’ю, викидаючи використані лампи. Річ у тім, що всередині лампи знаходиться ртуть у дрібнодисперсному стані. При контакті кульок ртуті з повітрям площа плями складає 50 тис. квадратних сантиметрів, і пари ці не розчиняються, а просто зависають у повітрі. Пари ртуті дуже шкідливі для здоров’я людини – вони вражають центральну нервову систему, нирки. Після того, як ви викинули ламу, вона, скоріше за все, потрапить на сміттєзвалище, де практично неминучий контакт з ґрунтом чи водою. За підрахунками активістів, щорічно на українські сміттєзвалища потрапляє понад 500 кг ртуті. При цьому 1 грам ртуті, що потрапив у навколишнє середовище, здатен забруднити понад 3300000 м3 повітря або 200000 м3 води. 

25 квітня 2014 співробітники АК «Коннов і Созановський» провели акцію зі школярами Київської школи № 71 з озеленення території. Учні 3 класу прослухали презентацію про те, як важливо берегти природу і дбати про довкілля, після чого всі разом висадили понад 20 декоративних кущів та різних квітів на території школи. Дітям допомогали працівники АК. Діти були дуже раді, адже деякі з них вперше самостійно садили рослину! Подальшу турботу про рослини взяла на себе адміністрація школи і діти цього класу.

Крім того, з 11 по 13 березня 2016 року в Міжнародному виставковому центрі пройшла новітня виставка Eco Drive - 2016, що демонструє останні досягнення екологічного транспорту та інфраструктури електричних транспортних засобів. Виставка проходила за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України. В рамках реалізації проекту фахівці Коннов і Созановський неодноразово залучалися для розробки договірної бази з метою формалізації співробітництва «ECODRIVE 2016» з компаніями, які орендують майданчики для заходів такого рівня. Також, команда юристів Коннов і Созановський забезпечувала юридичну підтримку клієнта щодо захисту прав інтелектуальної власності на представлену на виставці продукцію.

Наразі АК продовжує здавати макулатуру. Накопичені кошти плануємо витрати або знову на посадку дерев, або на закупівлю годівниць або будиночків для птахів. Тож, АК всіляко впроваджує і підтримує екологічні ініціативи, адже саме від кожного з нас залежить, чи будемо ми та наші діти жити в чистому середовищі.